Zakaj mladi vstopajo v sindikate
Štirje mladi, člani sindikatov KSJS, so ob 1. maju, mednarodnem prazniku dela, spregovorili o razmerah, v katere vstopa mlada generacija delavk in delavcev. Na delovnih mestih danes vidijo izčrpanost, premalo kadra, stres in vse težje delovne pogoje.
Videoposnetek si lahko ogledate - na tej povezavi.

Sporočilo mladih je jasno: varčevalni ukrepi niso rešitev — potrebujemo več kadra, kakovostne in vsem dostopne javne storitve ter zdravo in varno delovno okolje.
Zato mladi vstopajo v sindikate, saj lahko samo skupaj, s podporo in izkušnjami vseh delavk in delavcev, organizirani in povezani spremenimo začrtano smer.
Od tega, kako se bomo organizirali danes, je odvisno, kako bomo živeli jutri.
Ko stopimo skupaj, premikamo meje!
Pridruži se Svizu! Povezava do pristopne izjave - tukaj.